Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním webu s tím souhlasíte.

Více informací

BARBIE Yves Saint Laurent - Paris - PLATINUM LABEL (rok 2018)

Exkluzivní panenka Barbie Yves Saint Laurent - Paris, rok 2018, kolekce PLATINUM LABEL.

S nezměrnou vášní pro zcela osobitý styl oceňuje tato panenka Barbie francouzského módního návrháře Yves Saint Laurenta za jeho obrovský vliv na dámskou módu 20. století. Yves Saint Laurent je jedním z největších jmen v celé historii módy. YSL stvořil některé důkežité části moderní ženské garderóby: pea-jacket (krátký kabátek z těžké vlněné látky) a trenčkot v roce 1962, první smoking v roce 1966, safari kabát a kalhotový kostým v roce 1967 a první kombinézu v roce 1968.

I když neustále hledal jednoduchost, každá kolekce byla zároveň možností jak oživit své vlastní sny. Fascinován různými kulturami, a s nostalgií „ztraceného času“, přicházel YSL se stále novými šaty, které veřejnost pomyslně přenášely zcela jiná místa - z Ruska do Číny, z Indie do Maroka. Současně je i autorem řady oděvů přímo odkazujících na umělce, které obdivoval, jako jsou Pablo Picasso, Henri Matisse, Georges Braque, Vincent Van Gogh a samozřejmě Piet Mondrian.

Panenka Barbie v kultovních večerních šatech „Paříž“ od Yves Saint Laurenta z roku 1983 je poctou vizionářskému designérovi. Růžový saténový živůtek přechází v zadní části v obrovskou růžovou saténovou mašli, zatímco luxusní černá sametová sukně s elegantním rozparkem se zvolna spouští až k podlaze. Černé lodičky, náušnice a náramky zdobené červenými a černými drahokamy a náhrdelník s kameny hrajícími duhovými barvami jsou dokonalými doplňky tohoto okouzlujícího modelu. Tato překrásná panenka byla stvořena ve spolupráci s Musée Yves Saint Laurent Paris.

Není vhodné pro děti do 3 let.

Mattel BARBIE Yves Saint Laurent - Paris - PLATINUM LABEL (rok 2018)
Mattel
0887961537147

pro všechny

10999

Produkt je již v porovnání. Zobrazit porovnání

Nevybrali jste si? Pomůže vám náš konfigurátor.